Need For Speed Forum

Witaj na oficjalnym forum servera Need For Speed MTA by BSoDT

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

www.Game-State.com

#1 2015-10-10 17:08:59

Amlop
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2015-10-08
Liczba postów: 3
WWW
WindowsChrome 45.0.2454.101

Kilka poprawek - Propozycje

Witam, doskonale wiem że każdy z nas mile spostrzega osobę, wytykającą mu błędy, lecz jest kilka takich elementów na serwerze, które należało by poprawić. Praca nad udoskonalaniem serwera, tudzież usuwanie dotychczasowych błędów to bez wątpienia przepis na sukces. Ktoś może powiedzieć że dobra, ale serwer nie stoi źle, faktycznie dzisiaj widziałem nawet 20 osób online, a to już niemały wynik, więc po co cokolwiek zmieniać. Lecz warto też zauważyć i podkreślić potencjał serwera, jeśli obecnie na serwerze jest tyle graczy, to co będzie wtedy, gdy uda nam się wyeliminować wszystkie uciążliwe elementy, a mam też kilka dodatkowych smaczków, które myślę że będą doskonale pasować na tego typu serwer, lecz o tym w następnym temacie, który przygotuje w najbliższym czasie. Póki co przedstawię tylko listę poprawek do zrealizowania, aby grało się przyjemniej.

1. Logowanie:
Panel logowania jest dość dobry, działa bez zarzutów więc od strony technicznej nie mam tutaj nic do zarzucenia, jedyne do czego mógł bym się przyczepić to kosmetyka.
1.1 Przyciski
100x100
Cały panel generalnie fajnie wygląda, lecz opiera się na plikach graficznych, tutaj moją sugestią jest zastąpienie standardowych przycisków logowania/rejestracji na również graficzne, tak aby cały panel był miły dla oka.

1.2 Link do Forum
b794b5c698470.png
Nie mam pojęcie co dokładnie miał na myśli autor tego elementu, lecz wydaje mi się że nie wnosi on kompletnie nic do panelu, a tylko myli graczy. Zamienił bym tutaj ten napis na faktyczny adres www strony, lub usunął całkowicie z panelu.

1.3 Niewłaściwy napis
a36dc7543e32f.png
No tutaj niezbyt odpowiada mi taki napis, może tutaj się zbyt bardzo czepiam, ale moja sugestia jest taka, aby ten napis przenieść na samą górę pod logo, było by wtedy Need For Speed takie duże jak obecnie, a na dole małymi literami "The innovative Project". Na miejsce obecnego napisu wstawił bym jakiś obrazek, np:
8aa6a9ec3fde5.jpg


2. Obraz Gry:
Pole widoku gry gracza powinno być przejrzyste oraz czytelne, nie powinno w żaden sposób szpecić widoku rozgrywki, niestety tutaj napotkałem kilka utrudnień, które ewidentnie przydało by się poprawić.

2.1 Best Drift
c59325ead52a4.png
Jest to element, który kompletnie nie działa, nie wiem czy autorzy pracują nad jego poprawą, lecz na chwilę obecną tą opcje należało by wyłączyć.

2.2 Logo w liczniku
6cc8116a3927d.png
Kompletnie nie rozumiem po co szpecić tak dobrą tarczę licznika, jakimś dodatkowym napisem na środku. Tutaj raczej jeśli już musiało by być logo to powinien być to napis gdzieś na ustronnym miejscu, a nie na samym środku.

2.3 Radar
c2a0c4641b773.png
Ten element jest odgórnie narzucony przez grę, ale nawet w samej grze nie wyglądało to tak strasznie jak tutaj, wszystkie blipy się zlewają i nic nie da się z tego wyczytać. Tutaj sugerował bym zastosowanie funkcji "visibleDistance" podczas tworzenia blipu.


3. Pojazdy:
Podmienione pojazdy to coś co podobają się każdemu, lecz jest to temat dość ciężki, niekiedy pliki takiego auta są zbyt ciężkie, aby serwer mógł je pociągnąć, czasami po prostu są źle wykonane, przez co psują końcowy efekt auta. Poniżej przedstawię listę pojazdów, które tworzą pewne utrudnienie.

3.1 Mitsubishi Eclipse - Źle podmieniona nazwa pojazdu. Poprawna nazwa Ford Focus RS500
3.2 Porsche 911 Turbo Cabrio - Źle podmieniona nazwa pojazdu. Proponowana nazwa Audi R8
3.3 Mitsubishi EVO 10
8fecc0c0c7180.png
Pojazd emituje nieprzyjemne światłą na swojej karoserii przez co psuje ogólny wygląd pojazdu.

3.4 Nissan 200SX
3053887e637e0.png
Po wciśnięciu BindKey "F" Postać nie jest w stanie wejść do pojazdu.

3.5 Nissan 240SX
bf3d66ba6ffb2.png
Sytuacja powtarza się tak samo jak w punkcie 3.4

3.6 Nissan Silvia s13
9554f2110d878.png
Tutaj natomiast postać nie może wejść do pojazdu, ale również sam pojazd niezbyt estetycznie wygląda. Auta sportowe raczej się obniża, a tutaj zawieszenie jest nienaturalnie wysokie.


4. Mechanik samochodowy
210e59f27636d.png
Dobrze znam ten skrypt i wiem że według mnie powinien stać tam gdzieś jeszcze garaż, gdzie jest ukryty niewidzialny marker, sprawdziłem to dobrze i skrypt działa bez zarzutów, z tym że tego garażu nie ma.


5. Blip Auto
8e719951ef494.png
Na mapie F11 w tym miejscu widnieje następujący blip:
ca7b4f6c26914.jpg
Problem w tym że obszedłęm doskonale cały ten budynek, a w nim kompletnie nic nie ma.


Póki co to by było na tyle, mam jeszcze całą masę własnych propozycji, oraz sugestii, ale tak jak wspomniałem, o tym napisze w kolejnym temacie. Z góry przepraszam autora za wytykanie mu własnych błędów, no ale ja tak mam, że lubię gdy jest wszystko dokończone w stu procentach, bo wiem że innym gra się wówczas lepiej.

Ostatnio edytowany przez Amlop (2015-10-10 17:10:54)

Offline

#2 2015-10-10 17:39:59

TheHiyo
Użytkownik
Skąd: Górny Śląsk
Dołączył: 2015-10-03
Liczba postów: 74
WWW
Windows 7Chrome 45.0.2454.101

Odp: Kilka poprawek - Propozycje

Napisałeś Wątek w złej Kategorii, Przeniosłem Wątek do odpowiedniej Kategorii : "Błędy i Bugi". Pozdrawiam.


Każdy z nas ma osobę, której chce powiedzieć „nie odchodź”. Każdy z nas kogoś kocha. Każdy z nas przez kogoś cierpi, cierpiał, lub cierpieć będzie. Każdy z nas ma uczucia, nawet jeśli ukryte gdzieś głęboko na dnie. Każdy z nas ma wspomnienia, które, gdy się pojawiają, przyprawiają o łzy.

Offline

#3 2015-10-10 18:37:26

Patrick
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-04
Liczba postów: 29
Windows 8.1Chrome 35.0.1916.153

Odp: Kilka poprawek - Propozycje

Hmm

Adnotacja do  1.1 nie wiem czy jest sens zmieniania 2 przycisków skoro używa się tego przez 5-10 sekund, tylko i wyłącznie do rejestracji i logowania.
Ad. 1.2 Fakt można by  to zastąpić  linkiem www, jednak zwróć uwagę że link jest świetnie widoczny u góry ekranu, po prostu zlecę skrypterowi aby usunął ten napis.
Ad. 1.3 Napis został dodany tak po prostu jako informacja kiedy mieliśmy okres, że tak to ujmę "testowy". Zostanie on zmieniony na tytuł utworu który leci w tle, podczas logowania.
Ad. 2.1 Tutaj już lekka przesada, fakt zgadzam się iż jest to zbędne, ale czy to aż tak przeszkadza ? Napis jest w samym rogu ekranu, i nie jest zbyt widoczny.
Ad. 2.2 Mamy ten licznik już bardzo długo i jego standardowy wygląd nam się znudził, dodatkowo widziałem ten zegar już na innym serwerze, więc wpadliśmy na pomysł aby jakoś go urozmaicić,
nie wiem czy to takie "szpecenie" jak to ująłeś gdyż nie spotkałem się jeszcze aby ktoś miał logo serwera na swoim zegarze obrotomierza, wydawało się to oryginalnym pomysłem o nikt się na to nie skarży, więc trudno to uznać jako "błąd" lub niedociągnięcie.
Ad. 2.3 Hmm może coś pomyślimy na ten temat aczkolwiek nie wiem czy jest sens zmieniania wszystkich blipów, w sumie mimo, że się zlewają jakoś urozmaicają radar nie wydaje się taki "pusty"
zastanowimy się nad tym, może znajdę jakąś skórkę na ten radar.
Ad. 3.1 i 3.2 Auta są źle podpisane ponieważ dzisiaj o 17:00 miała być zbiorowa aktualizacja pojazdów a wcześniej po prostu testowaliśmy auta, jednak dzisiaj nie było SzUsTaKa z którym miałem te auta wgrywać, w nocy podpisze tak aby nazwy zgadzały się z faktycznymi autami.
Ad. 3.3 Jeżeli emituje nieprzyjemne światła to nim po prostu nie jeździj, mamy dość spory wybór pojazdów, więc moim zdaniem to akurat nie było trafne spostrzeżenie.
Ad. 3.4 3.5 3.6 To akurat jest wada, którą da się w bardzo prosty sposób naprawić będąc na serwerze, wystarczy zmienić odpowiednie ustawienia fizyczne pojazdu w Handling editorze pod B na serwerze.  Można również naprawić to w pliku, jednak pliki z podmianek są zakodowane a ja nie jestem w posiadaniu programu odkodowującego, zakodowane pliki .lua .txd .dff  itp.
Ad. 4 Tego skryptu nie będzie gdyż jest on zbędny, ponieważ można się naprawić za pomocą komendy /repair lub pod F1
Ad. 5 To samo co w ad. 4 tyle że  bede musiał usunąć kod blipu ręcznie. W miejscu oznaczonym przez blip  był skrypt oraz mapa salonu samochodowego.
Dziękujemy za opinie. [dblpt])

Offline

#4 2015-10-10 18:59:38

Shorn
Administrator
Dołączył: 2015-10-08
Liczba postów: 6
Windows 8Chrome 45.0.2454.101

Odp: Kilka poprawek - Propozycje

Amlop, owszem znajduje się kilka błędów . Staram się je naprawiać lecz wiadomo, nieraz nie ma na to czasu. Błędy które przedstawiłeś zostaną naprawione, w najbliszym czasie.
Pozdrawiam Shorn.


xkqbs2.jpg
2ah9x7c.jpg

Offline

#5 2015-10-10 21:20:20

Amlop
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2015-10-08
Liczba postów: 3
WWW
WindowsChrome 45.0.2454.101

Odp: Kilka poprawek - Propozycje

To czemu po prostu nie zrobić by nowej tarczy licznika, jeśli widzieliście go już na innym serwerze ?
Patrick, widzę że wziąłeś mój post jako formę czepiania się. Wypisując te wszystkie błędy mam na celu poprawienie komfortu gry, a nie wytykanie palcem co to mi się tu nie podoba. To nie tak że ja wam wypomnę wasze błędy i będę szukał dalej, ja chce wam pomóc je wyeliminować, a gdy już wszystko będzie wykonane na sto procent to wówczas mógł bym wziąć się za nowe projekty, a trochę ich mam.
Większość to są estetyczne kwestie, no ale przyjemniej się gra gdy jest wszystko przejrzyste i współgrające.

Ostatnio edytowany przez Amlop (2015-10-10 21:23:06)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
testgrandtruck - legio-xii - pandabot - forumczota - polish-mta